R.E.M.D. Články

Vdechujeme nemovitostem nový život

Nevyužité domy či pozemky, častokrát představující problém pro město, ve kterém se nacházejí, ale i pro obyvatele z jejich okolí, nemusí chátrat. Spoločnosť MartinDevelopment pretvára chátrajúce a nefunkčné v moderné a hodnotné. Tak na mieste spustnutého betónového skeletu materskej školy vznikne už čoskoro nové moderné bývanie.

Rezidence Kyjevská: moderné bývanie v srdci Levíc

Už niekoľko mesiacov vzniká na mieste nikdy nedokončenej materskej školy s jasľami nové bývanie. Pôvodne plánovaná materská škola sa začala budovať na sklonku minulého režimu, nikdy však nebola dokončená. Dvojpodlažný betónový skelet strašil na Kyjevskej ulici v Leviciach desiatky rokov. Spokojní s ním neboli obyvatelia okolitých domov a predstavoval problém aj pre mesto. V chátrajúcej stavbe sa totiž, okrem neporiadku, udomácnili aj bezdomovci. Spoločnosť MartinDevelopment sa tento problém rozhodla vyriešiť a priniesť do mesta Levice nové bývanie aj služby. S búracími prácami a stavbou nového projektu Rezidencia Kyjevská sa začalo koncom roka 2019. „Našim zámerom bolo, aby nová stavba zapadla do okolitého prostredia, a aby bola príjemná aj pre tých, ktorí bývajú na sídlisku. Prví obyvatelia by v Rezidencii Kyjevská mohli bývať v roku 2021,“ hovorí Marcela Vojtková, výkonná riaditeľka spoločnosti MartinDevelopment. Okrem 66 bytov v štandarde, projekt ponúkne aj 550 m2 obchodných priestorov vhodných pre menšie prevádzky – kaviareň, cukráreň či ambulanciu. Všetky byty s výnimkou jedného, disponujú balkónom, terasou alebo predzáhradkou. Viac informácií o projekte nájdete nawww.rezidenciakyjevska.sk.

GalvaniHOME Bratislava: I. etapa v kolaudácií, II. už v predaji

V obľúbenej bratislavskej mestskej časti Ružinov, vyrastá nový projekt GalvaniHOME. Jeho nespornou výhodou je kvalitné a komfortné bývanie za dostupnú cenu. Všetky byty budú vyhotovené v prevedení štandard. V ňom nájdete vstupné bezpečnostné dvere, interiérové dvere s obložkovou zárubňou, zvukovo-izolačné steny medzi bytmi, protihlukovú kročajovú izoláciu v podlahách, mrazuvzdornú keramickú dlažbu na balkónoch a terasách, podlahové kúrenie, keramický obklad v kúpeľniach a každý byt bude mať vlastný zásobník vody s meraním spotreby. Projekt GalvaniHOME má za sebou pestrú minulosť, keď sa v ňom vystriedalo viacero majiteľov. Žiadny ho však nikdy nedokončil. Až posledný z nich, spoločnosť MartinDevelopment, ktorá pôvodný projekt odkúpila v dražbe, už v súčasnosti finišuje s prvou etapou a zahajuje výstavbu a predaj druhej etapy. Viac informácií o projekte sa dozviete nawww.galvanihome.sk.

Lukratívna mestská vila aj malý projekt v Ružomberku

Tieto projekty však nie sú jedinými z portfólia developerskej spoločnosti, ktorá sa špecializuje najmä na výstavbu menšieho rezidenčného bývania na miestach s problematickou minulosťou a nevysporiadanými vlastníckymi vzťahmi. V aktuálnej ponuke projektov nájdete, napríklad, lukratívnu mestskú vilu s ôsmimi bytmi s názvom Vila Grand Vue (www.grandvue.sk), ktorá sa nachádza v bratislavskej Karlovej Vsi. Projekt Rezidencia Ruža v Ružomberku (www.rezidenciaruza.sk) zasa ponúka len 28 bytov a niekoľko menších obchodných priestorov. Jedným z nových, pripravovaných projektov je RosenHAUS v Bratislave, ktorý ponúkne komfortné bývanie s jedinečnými slnečnými výhľadmi (www.rosenhaus.sk). „Nestaviame rozľahlé satelity na okrajoch miest. Zástavbu také nerozšiřujeme donekonečna. Jednotlivé projekty si velmi precizně vybíráme a při každém vyhodnocujeme řadu faktorů, mezi jinými i minulost, lokalitu, dopravní dostupnost či občanskou vybavenost. To vše jsou dnes velmi důležité atributy pro výstavbu bydlení. Pri každom projekte sa snažíme, aby vizuálne zapadol nielen do okolitej zástavby, ale aj do mestskej časti, resp. mesta ako takého. Zároveň sa snažíme vcítiť do budúcich majiteľov bytov. Svoje bývanie si väčšina z nás vyberá jeden, maximálne dvakrát za život a uvedomujeme si, že je to veľký krok. Každému projektu sa preto venujeme s maximálnou starostlivosťou a dávame si záležať na kvalite výstavby, výbere lokality aj kvalitnom štandarde bytov,“ uzatvára konateľ spoločnosti MartinDevelopment Martin Keszöcze.

Další články

Ceny bydlení jsou na Slovensku nejvyšší v historii

Číst článek

V Bratislavě je nejméně volných bytů. Jak ovlivní realitní trh koronavirus?

Číst článek

Proč je právě teď nejlepší čas na koupi bytu?

Číst článek
obálkatelefonní sluchátkošipka dolůmenu-kruhkřížový kruh linkedin Facebook pinterest Youtube rss cvrlikání instagram facebook-prázdný rss-blank linkedin-blank pinterest Youtube cvrlikání instagram